החזון שלנו

משפחת משנאות

למה הוצאנו את משנאות

סדרת משנאות הופכת את לימוד המשנה עם הילדים לחוויה משותפת משמעותית ומהנה, לילדים ולהורים כאחד. בספרי 'משנאות' המשנה מוסברת בצורה פשוטה ומעניינת במיוחד עבור הילדים, מלווה באיורים מלאי חיים שמושכים את הלב ומגבירים את העניין של הילדים, ויחד עם שיטת 3-5-7 הייחודית כל אחד יאהב ויתחבר. משנה היא החיבור שלנו עם אבותינו שחיו כאן לפני 2000 שנות גלות. איתה אנו שבים הביתה, ומתחברים מחדש. 

המטרה החינוכית שעומדת לנגד עינינו כל העת היא הלימוד המשותף של ההורים עם הילדים. לימוד חוויתי בקריאה משותפת, בחברותא או במסגרת המשפחה כולה, בשבתות, חגים ועתים מזומנים.

אנחנו מתרגשים כל פעם מחדש מסיפורים אין ספור והמוני תודות, שקיבלנו ושמחים תמיד לקבל!

החזון שלנו הוא להרחיב את סדרת המשנאות לשישה סדרי משנה, ולפתוח את הדלת למשנה ולאוצרות התורה שבעל פה לכל ילדי ישראל, בכל מקום שהם.
בספרי 'משנאות' תיהנו מהביאורים הבהירים, בשפה שווה לכל נפש ובקצרה, יחד עם איורים שובי לב ומאירי עיניים.
הנסיון מוכיח שהשילוב הזה עוזר המון ללומדים הצעירים, מעודד אותם לרצות לפתוח את הספר, ללמוד עוד ועוד, לסיים מסכתות, להתאהב בלימוד ולהתחבר למשנה וללימוד התורה.

האיורים מעוררי סקרנות ורצון ללמידה, והושקעו בהם שעות רבות של מחשבה מקצועית, חינוכית ולימודית.
הנסיון, ההשקעה, המחשבה והלב – מדברים בעד עצמם.

שיטת 3-5-7

בגיל 3 ילד קטן מצליח להטמיע חוויות באופן חזותי, וכך ההורים יכולים ללמד אותו הלכות דרך הציורים. בגיל 5, ראשית הקריאה, הילד כבר יכול לקרוא את לשון המשנה ודרך האיורים להבין את המשנה. בגיל 7 שכלו של הילד מפותח דיו כדי להבין את הפירוש, וההורים יכולים לדון יחד ולהעמיק בלימוד. בהמשך הילד יוכל להיות מיומן וללמוד את החומר בעצמו או עם חברותא.
נטיעות טו בשבט משפחתיות משנאות

מי אנחנו?

משה גרוס

משה גרוס

בוגר ישיבת ההסדר במעלה אדומים. נשוי ואב לחמישה. בעל סמיכת 'יורה יורה' מהרבנות הראשית. במשך שנים רבות היה בצוות העורכים של סדרת 'יד פשוטה', פירושו של הרב נחום רבינוביץ על הרמב"ם. עבד כמהדיר ספרי קדמונים במכון יד הרב נסים ובמכונים נוספים, וכיום עורך ספרים תורניים.

גדי מכטה

גד מכטה

בוגר ישיבת ההסדר במעלה אדומים. נשוי ואב לחמישה. בעל סמיכה וכושר "רב עיר" מהרבנות הראשית. כיום, מלמד, מחנך וכותב ספרים ומאמרים תורניים, במקביל ללימודי הדיינות.

חננאל תורגמן

חננאל תורגמן

בוגר ישיבת ההסדר במעלה אדומים. נשוי ואב לשניים. בעל סמיכת "רב מושב" מהרבנות הראשית. מחנך ומרצה לפיתוח חשיבה יצירתית ומתמחה בהנגשת ידע בתחום החינוכי. אייר עשרות ספרים העוסקים בשילוב של עולם היהדות והחוויה, ומאייר בעיתונים השונים.

ילד